• Louis C.K.: Sorry

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • A Kid's Flick

  • You Are Ceaușescu to Me

  • Dropstones

  • The Tender Bar

  • The Rescue

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Beba

    ½

  • The Survivor

    ★★

  • You Are Not My Mother

    ★★½

  • The Wheel

    ★★

  • Benediction

    ★★★

  • DEFUND

  • Montana Story

    ★★★

  • Dashcam

    ★★★

  • Twelve Hours

  • Silent Land

    ★★★

  • Terrorizers

    ★★½

  • As in Heaven

    ★★

  • Farha

    ★★★

  • Good Madam

    ★★

  • Inexorable

    ★★★

  • The Box

    ★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Official Competition

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

  • Julia

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Night

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Futura

    ★★★½

  • Neptune Frost

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Three Floors

    ★★½

  • Întregalde

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • Murina

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★

  • Sycorax

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★