ana has logged 18 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Machuca

Machuca

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pixote

Pixote

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Halston

Halston

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry