• Per Qualche Minuto di Pace

  • Quarentena Pra Quem?

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Halston

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Gilda, Lúcia and The Goat

    ★★★★

  • DERRUBANDO PAREDE

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Eddy

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Wind

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Contemporary Cinema

  • Klaus

    ★★★★

  • Outcast Rockstar

    ★★★½

  • Watchmen

  • Extracts

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★