jordan has logged 490 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
30
code-verse

code-verse

2018
×
Edit this entry  
30
April Story

April Story

1998
×
Edit this entry  
29
VERTIGO RUSH

VERTIGO RUSH

2007
×
Edit this entry  
29
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
28
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
Edit this entry  
27
EMBARGO

EMBARGO

2014
×
Edit this entry  
27
Dresden Dynamo

Dresden Dynamo

1971
×
Edit this entry  
27
Way of a Gaucho

Way of a Gaucho

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
24
A Burning Star (Short Version)

A Burning Star (Short Version)

1999
×
Edit this entry  
23
Light Point

Light Point

1996
×
Edit this entry  
23
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Edit this entry  
22
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
Edit this entry  
21
Twelve Tales Told

Twelve Tales Told

2014
×
Edit this entry  
21
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Edit this entry  
21
Future So Bright

Future So Bright

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Edit this entry  
19
Solar Breath

Solar Breath

2002
×
Edit this entry  
15
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Offering

Offering

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
13
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
Edit this entry  
12
Landscape (for Manon)

Landscape (for Manon)

1987
×
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
12
Le gant de l'autre

Le gant de l'autre

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
10
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Edit this entry  
09
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
Edit this entry  
08
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
07
humming, fast and slow

humming, fast and slow

2013
×
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
05
Su-ki-da

Su-ki-da

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
03
Outer and Inner Space

Outer and Inner Space

1966
×
Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Edit this entry  
02
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Book of Mary

The Book of Mary

1985
×
Edit this entry  
01
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
Edit this entry  
01
A Lake

A Lake

2008
×
Edit this entry  
30
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Edit this entry  
29
Anne of the Indies

Anne of the Indies

1951
×
Edit this entry  
28
In My Room

In My Room

2020
×
Edit this entry  
28
Screen Test: Dennis Hopper

Screen Test: Dennis Hopper

1964
×
Edit this entry  
27
Gradations I-II

Gradations I-II

2020
×
Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry