kelly has logged 162 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
½
Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
½
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
½
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Edit this entry  
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
McFly: All About Us

McFly: All About Us

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry