• Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★★½

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Ghost Rider

    ★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • 300

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Superman Returns

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • The Legend of Zorro

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Daredevil

    ★★★

  • Equilibrium

    ★★★★

  • Ali

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Gladiator

    ★★★★★

  • The Mummy

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★★

  • Blade

    ★★★½

  • Men in Black

    ★★★★

  • Face/Off

    ★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★★

  • The Rock

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • Judge Dredd

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • Coming to America

    ★★★★★

  • The Untouchables

    ★★★★

  • Beverly Hills Cop II

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★★★

  • Beverly Hills Cop

    ★★★★★

  • 48 Hrs.

    ★★★★

  • First Blood

    ★★★★★

  • Star Trek II: The Wrath of Khan

    ★★★½