• Anomalisa

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • The 33

    ★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★½

  • Youth

    ★★

  • Son of Saul

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★

  • Love, Rosie

    ★★

  • 99 Homes

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • The Anomaly

    ★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • Plastic

  • Next Goal Wins

    ★★★★

  • Transcendence

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Sabotage

    ★★

  • Rio 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Neighbors

    ★★★★

  • Noah

    ★★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★★½

  • Pompeii

    ★½

  • Cuban Fury

    ★★★

  • Winter's Tale

    ★★

  • RoboCop

    ★★★

  • That Awkward Moment

    ★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★★

  • Ride Along

    ★★½

  • Grudge Match

    ★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★½

  • Out of the Furnace

    ★★★

  • Black Nativity

    ★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The Best Man Holiday

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Homefront

    ★★★

  • Saving Santa

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Ender's Game

    ★★½

  • Her

    ★★★★★

  • The Fifth Estate

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Escape Plan

    ★★★

  • August: Osage County

    ★★★

  • Cold Comes the Night

    ★★½

  • The Armstrong Lie

    ★★★★

  • Enough Said

    ★★★★

  • Riddick

    ★★★

  • Rush

  • Planes

    ★★

  • Elysium

    ★★★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★

  • 2 Guns

    ★★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★★

  • Don Jon

    ★★★★

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Khumba

    ★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½