• The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • The Other Woman

    ★★★

  • The Quiet Ones

    ★★

  • Monster High: Frights, Camera, Action!

    ★★½

  • Divergent

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • Effie Gray

    ★½

  • Space Station 76

    ★★

  • Neighbors

    ★★★

  • Noah

    ★★

  • Chef

    ★★½

  • Faults

    ★★★★

  • 300: Rise of an Empire

  • Vampire Academy

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Hungover Games

    ★★★

  • RoboCop

    ★★½

  • Non-Stop

    ★★★½

  • I, Frankenstein

    ★½

  • White Bird in a Blizzard

    ★★★★

  • The Signal

    ★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Calvary

  • The Voices

    ★★

  • Frank

    ★★★

  • The Guest

    ★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • 47 Ronin

    ★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Another Me

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Ender's Game

    ★★

  • Her

  • Escape from Tomorrow

    ½

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Escape Plan

    ★★★

  • All Cheerleaders Die

    ★½

  • Grand Piano

    ★½

  • Coherence

    ½

  • Life of Crime

    ★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★

  • Oculus

  • Hell Baby

    ★★★

  • Horns

    ★★★

  • Rigor Mortis

    ★★½

  • The Zero Theorem

    ★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Under the Skin

    ½

  • Gravity

    ★★★★

  • Drinking Buddies

    ★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★½

  • Lovelace

    ★★★½

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★

  • Elysium

    ★★

  • The Last Days on Mars

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★

  • Don Jon

    ★★★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • R.I.P.D.

    ★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★½

  • The World's End

    ★★★½