• Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Way I See It

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • I Am Greta

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Don't Peek

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • The Stunt Double

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

  • The World to Come

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

  • The Eddy

  • The Bellmen

    ★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

  • Normal People

  • Defending Jacob

  • Happiness Continues

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Mrs. America

  • Unorthodox

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Elephant

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

  • Emma.

    ★★★½

  • The Present

  • Lamp Life

  • The Father

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★