• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Holidate

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Holiday Rush

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Christmas Wonderland

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Battle

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Book Club

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Game Changers

    ★★★★½

  • Christmas Inheritance

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • A Christmas Prince

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Lady Bird

    ★★★½