ambar has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
JJ+E

JJ+E

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
12
6 Years

6 Years

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry