• Love Me Tonight

    ★★★★★

  • Children of Paradise

    ★★★★★

  • The Duellists

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Pat Garrett & Billy the Kid

    ★★★★★

  • Z

    ★★★★½

  • Sinbad

    ★★★★★

  • Peeping Tom

    ★★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • A Good Day to Die Hard

  • A Most Wanted Man

    ★★★★

  • Ordet

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • Men About Town

    ★★★★½

  • The Great War

    ★★★★★

  • Point Blank

    ★★★