AmandaLuvizotto has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Heart is Deceitful Above All Things

The Heart is Deceitful Above All Things

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Edit this entry  
23
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
02
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Image

The Image

1969
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
M

M

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Häxan

Häxan

1922
×
Edit this entry  
12
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★½
Edit this entry