• Nomadland

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

  • Host

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Knives Out

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • The Lighthouse

  • A Hidden Life

  • The Dead Don't Die

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Second Act

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Warp Speed Chic

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Purl

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Tag

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★