Sort by

Amancay has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
My Dad's a Soccer Mom

My Dad's a Soccer Mom

2014
×
Edit this entry  
15
The Perfect Wedding Match

The Perfect Wedding Match

2021
×
Edit this entry  
14
Infinite

Infinite

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

2021
×
Edit this entry  
13
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Father the Mover

My Father the Mover

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Baker's Son

The Baker's Son

2021
×
Edit this entry  
11
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love by Accident

Love by Accident

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Generation Gap

Generation Gap

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wedding Ring

The Wedding Ring

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Had Me at Aloha

You Had Me at Aloha

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Back to You & Me

Back to You & Me

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beach House

The Beach House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love Alaska

Love Alaska

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tombstone

Tombstone

1993
×
Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bridal Boot Camp

Bridal Boot Camp

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dempsey Sisters

The Dempsey Sisters

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Coffee Shop

Coffee Shop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Morning Show Mysteries: Murder Ever After

Morning Show Mysteries: Murder Ever After

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Stranger to Love

A Stranger to Love

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love's Last Resort

Love's Last Resort

2017
×
Edit this entry  
18
My Other Mother

My Other Mother

2014
×
Edit this entry  
17
Poisoned in Paradise: A Martha's Vineyard Mystery

Poisoned in Paradise: A Martha's Vineyard Mystery

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sauce of Love

The Sauce of Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Our Son, the Matchmaker

Our Son, the Matchmaker

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sweet Carolina

Sweet Carolina

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The 5th Quarter

The 5th Quarter

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Spangled Banners

Star Spangled Banners

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Starting up Love

Starting up Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
See Jane Date

See Jane Date

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
Picking Up & Dropping Off

Picking Up & Dropping Off

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jane Doe: The Harder They Fall

Jane Doe: The Harder They Fall

2006
×
Edit this entry  
11
Love's Everlasting Courage

Love's Everlasting Courage

2011
×
Edit this entry  
10
A Love to Remember

A Love to Remember

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Soldier's Love Story

A Soldier's Love Story

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby, It's Cold Inside

Baby, It's Cold Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry