Sort by

Amancay has logged 44 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Expecting a Miracle

Expecting a Miracle

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Class

Class

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Dismissed

Dismissed

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Hopeless Romantic

Hopeless Romantic

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Casa Vita

Casa Vita

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nanny Express

The Nanny Express

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gourmet Detective

Gourmet Detective

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
How Not to Propose

How Not to Propose

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chateau Christmas

Chateau Christmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Deliver by Christmas

Deliver by Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Tree Lane

Christmas Tree Lane

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Time Capsule

The Time Capsule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Christmas Unwrapped

Christmas Unwrapped

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jingle Bell Bride

Jingle Bell Bride

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Jack

Jack

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pluto's Surprise Package

Pluto's Surprise Package

1949
×
★★★
Edit this entry  
18
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
Edit this entry  
17
Sweet Autumn

Sweet Autumn

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Accidentally in Love

Accidentally in Love

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Wishing Well

The Wishing Well

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Love Will Keep Us Together

Love Will Keep Us Together

×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Happily Never After

Happily Never After

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Family Plan

Family Plan

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Best Friend's Bouquet

My Best Friend's Bouquet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After the Fall

After the Fall

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Miles from Nowhere

Miles from Nowhere

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sarah, Plain and Tall: Winter's End

Sarah, Plain and Tall: Winter's End

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Skylark

Skylark

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
From the Heart

From the Heart

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sarah, Plain and Tall

Sarah, Plain and Tall

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Homecoming

Homecoming

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle Hooper and the Ghosts of Nantucket

Annabelle Hooper and the Ghosts of Nantucket

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Country at Heart

Country at Heart

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Joneses Unplugged

The Joneses Unplugged

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All Hallow's Eve

All Hallow's Eve

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
It Had to Be You

It Had to Be You

2015
×
★★★
Edit this entry