Alor has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry