• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • My Tender Matador

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Dale color

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

    ½

  • Schoolgirls

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Shooom's Odyssey

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Pacto de Fuga

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Mister

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Harley Queen

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Haydee and the Flying Fish

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Midnight Family

    ★★★½

  • Monos

    ★★★

  • Lupin the Third: Goodbye Partner

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Enigma

    ★★★★½

  • Rojo

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Dykes, Camera, Action!

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Dogman

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Diamantino

    ★★

  • El Angel

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Museo

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★★

  • Il Siciliano

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★½

  • Afternoon Class

    ★★★½

  • No Home Movie

    ★★★

  • Carol

    ★★★★