Allie 🦋 has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lina from Lima

Lina from Lima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Girl's Revenge

Girl's Revenge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Òlòtūré

Òlòtūré

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Vai

Vai

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Papicha

Papicha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coin Locker Girl

Coin Locker Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cadaver

Cadaver

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Promise

The Promise

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Félicité

Félicité

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry