A has logged 118 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Munna Bhai M.B.B.S.

Munna Bhai M.B.B.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Breach

Breach

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Skylines

Skylines

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Idukki Gold

Idukki Gold

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Triggered

Triggered

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Triggered

Triggered

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Mandharam

Mandharam

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Theevram

Theevram

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hidden

Hidden

2015
×
Edit this entry  
26
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Edakkad Battalion 06

Edakkad Battalion 06

2019
×
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Captive State

Captive State

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Uyare

Uyare

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mayaanadhi

Mayaanadhi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Godha

Godha

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Varathan

Varathan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ala Vaikunthapurramuloo

Ala Vaikunthapurramuloo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Kalki

Kalki

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ava

Ava

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Arikil Oraal

Arikil Oraal

2013
×
★½
Edit this entry  
06
Thira

Thira

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Airlift

Airlift

2016
×
½
Read the review Edit this entry