• Ponniyin Selvan: Part One

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★

  • Satyameva Jayate 2

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Kurup

    ★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★½

  • Enemy

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Star

    ★★½

  • Eternals

  • Doctor

    ½

  • Bhramam

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Kaanekkaane

    ★★

  • Cry Macho

  • Prey

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Tughlaq Durbar

    ★★

  • Laabam

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • The Card Counter

  • The Voyeurs

    ★½

  • Bell Bottom

    ½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Shershaah

    ★★½

  • Kuruthi

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Bannerghatta

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Sara'S

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Cold Case

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • The Misfits

  • Infinite

    ½

  • Loki

    ★★★½

  • Trippin’ with the Kandasamys

    ½

  • Friends: The Reunion

    ½

  • F9

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Radhe

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • B.A. Pass 3

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★