• Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Murder by the Coast

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Ferry

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • Cadaver

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Don't Listen

    ★★★½

  • Fatal Affair

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • All Day and a Night

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • Inheritance

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Decline

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • The Jack in the Box

    ★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★½

  • The Devil's Mark

    ½

  • Dracula

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★½

  • Rattlesnake

    ★½

  • Countdown

    ★★

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★