Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Collector

The Collector

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Opening Night

Opening Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Animal

Animal

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Derby Stallion

The Derby Stallion

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet

Hatchet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry