Alireza has written 13 reviews for films during 2021.

  • Diary of a Country Priest

    Diary of a Country Priest

    ★★★½

    آدمِ عجیبی بودی آقای بِرِسون. خیلی عجیب.

  • Europa

    Europa

    ★★★★½

    جنگ بدونِ ذره‌ای سانتی‌مانتالیسم
    Rarely happens.

  • The Godfather

    The Godfather

    ★★½

    Overrated.

  • Rear Window

    Rear Window

    ★★★★½

    فیلمِ دُرُست، خوشرنگ، حال‌خوب‌کن و بی‌نقص.

  • Close-Up

    Close-Up

    ★★★★★

    مکالمه داخل اتوبوس بین حسین سبزیان و اون زنه:

    +شما فیلمو دیدین؟
    -بله من فیلمو با بچه‌ها رفتم... خیلی خوب بود.
    +یک‌ بار دیدین؟
    -بله یه بار.
    +این فیلم یه جوریه که دست‌کم باید دو بار سه بار ببینین تا مفهوم بشه واستون=))))

    Cringe at its finest
    Art at its finest
    Pain at its finest
    Everything at its finest:'))

  • The Wind Will Carry Us

    The Wind Will Carry Us

    ★★★

    «آدِم که بی‌دل نمیشَه آقا»:')

  • The Grapes of Wrath

    The Grapes of Wrath

    ناتوان و الکن. توی رسوندن پیامش و توی تحت‌تأثیر قرار دادن من.

    هیچکس به جز جان فورد نمی‌تونست تصویری به این اندازه غیرواقعی و سطحی از فقر نشون بده.

    دسیکا با دزدان دوچرخه و چاپلین با عصر جدید از فقر و بیکاریِ برآمده از سیستم حرف می‌زنن، جان فورد هم مثلا اومده بود همین‌کارو بکنه. هیچی به جز یه سری جملات شعارزده تحویل نداد. اون سخنرانی پایانی تامی دیگه واقعا مضحک بود.
    با این خط داستانی و دیالوگ‌های ضعیف و…

  • A Fistful of Dollars

    A Fistful of Dollars

    ★★★½

    Well, He's got some Yojimbo in him:)))

  • The Mitchells vs. The Machines

    The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

    رقیق شدم:')
    واقعا هیچ سنسی ندارم که به کارتونا چجوری نمره بدم.
    خیلی کیوت‌تر از این حرفان.

  • Au Hasard Balthazar

    Au Hasard Balthazar

    ★★

    فیلم قبل از هر چیز «کسل‌کننده» بود.
    روایات و خطوط داستانی متعدد و گیج‌کننده و درهم و برهم با خساست خیلی زیاد توی در جریان گذاشتن منِ مخاطب.
    که آقا! وات د فاک ایز گوینگ آن؟
    ماری کیه اصلا؟ آرنولد کی بود و چی شد؟ اون جوونا حرف حسابشون چیه؟
    اما می‌شه اینجوری نگاه کرد:
    که شاید نیازی هم نبود که در جریان باشیم.
    چجوری؟
    الان‌ می‌گم.

    زندگی بالتازار درست مثل زندگی یه انسان بود. موقعی که به دنیا اومد…

  • Irma la Douce

    Irma la Douce

    ★★★★

    Oh dear god:))))
    So sweet
    Loved it
    Needed it:)))

  • Midnight Cowboy

    Midnight Cowboy

    ★★★

    :))))((((