• Voyage to Cythera

    Voyage to Cythera

    ★★★★

    سکوت تاریخ

  • The Deer

    The Deer

    ★★★

    فیلم یه نیمه داشت. نیمه اول به شدت پرقدرت بود. تو نیمه دوم قوس شخصیتی سید اصلا شکل نگرفت، صرفا شعارهای سطحی و دم دستی.
    بازی قریبیان بی نظیر بود. بازی وثوقی شاهکار. چقدر پای عرق خوریشون گریه کردم.
    دوست داشتم فیلمو

  • Where Is My Friend's House?

    Where Is My Friend's House?

    ★★★★

    کاش از نابازیگرها بهتر بازی میگرفت

  • The Beekeeper

    The Beekeeper

    ★★★★½

    «سکوت» در عشق

  • Eternity and a Day

    Eternity and a Day

    ★★★★★

    معنی سینما چیه؟
    ابدیت و یک روز
    .
    .
    .

  • The Birds

    The Birds

    ★★★

    هیچوقت اکت‌های ضعیف‌تر از این ندیدم، بازی های مضحک باعث میشد زیاد نترسم.

  • Rear Window

    Rear Window

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    تمام مدت فکر میکردم جفری در اشتباهه و توروالد قاتل نیست. در یک صحنه هم ورود توروالد به خونه قرص خوردن خانم دل شکسته و موسیقی همسایه ایتالیایی نفس آدمو بند می‌آورد. در کل فیلم عالی بود، به غیر از پایان. چک اولو نخورده از اول تا آخر زندگیشو اعتراف کرد که تو ذوق میزد.

  • North by Northwest

    North by Northwest

    ★★★

    چطور شد که تارنهال اشتباه گرفته شد؟ اونم وقتی طرف مقابل این همه نفوذ و آگاهی داره؟ هیشکی نمیدونه
    چرا دیالوگ های عاشقانه فیلم اینقدر بد بود؟ به جای اینکه احساسشون کنم دلم درد گرفت.
    تارنهال چطوری از توی دستشویی قطار پر سر و صدا میفهمه مامورا رفتن که درو باز میکنه؟
    فیلم شلخته و بی نظمه. تعلیق هم عالی شکل گرفت، ولی اینقد شخصیت اصلی واسم غیرمهم بود که چندان علاقه ای به نجاتش نداشتم. در کل فیلم متوسطی بود.

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★★

    اینجا غربه سناتور، اگه افسانه به واقعیت تبدیل بشه، ما افسانه رو چاپ میکنیم.

    از جویندگان و دلیجان قوی تر بود!
    همچنان شخصیت مثبت سفید پوش و بد سیاه پوش رو مخم بود، ولی داستان به نبرد خیر و شر اکتفا نکرد و بین شخصیت های سفید هم کشمکش بود. شخصیت تام تا ابد تو ذهنم میمونه، کاملا درکش کردم.

  • Taste of Cherry

    Taste of Cherry

    ★★★★★

    تفسیر بی نظیر معنای زیستن. همیشه با فیلم it's a wonderful life مشکل داشتم، معنای زیستن رو به شکل مبتذلی نشون میده، انفعال، منتظر معجزه، امیدوار بودن. اون فیلم ضد زندگیه.
    توی طعم گیلاس آقای بدیعی رو داریم که بنا به دلیل نامعلومی از زندگی سیره، و میخواد خودکشی کنه. فلسفه های مشمول فیلم، رئال و واقعین. یکی از مذهب میگه، یکی میترسه بهش فکر کنه و یکی هم با تجربه این کاره.
    کیارستمی برخلاف کاپرا به انفعال نمیرسه، به…

  • Psycho

    Psycho

    ★★★★½

    ‏شاهکار باگ دار:) از فیلمای کارآگاهی لذت نمیبرم، اصولا یه مسئله ای رو تولید میکنن و بعد میخوان حلش کنن، جالب نیست.
    ولی هیچکاک بقیه نیست، کارشو بلده. قاتل کی بود چندان دغدغه ام نبود، بیشتر جون شخصیت ها واسم مهم بود، تقریبا از تعلیقش داشتم میمردم:)
    در آخر هم کشف شخصیت دوگانه نورمن جذاب بود. خلاصه فیلم لذت محض

  • La Strada

    La Strada

    ★★★★

    جاده سومین داستانی بود که در مورد همراهی مرد میانسال و دخترک جوان دیدم. روایتی متضاد با دو داستان دیگه. توی د لست اف آس و لئون حرفه ای، مردی رو میبینیم که با اکراه دختر رو میپذیره، در مسیر روایت علاقه‌مند و وابسته میشه و در نهایت فدای دختر میشه.
    اینجا برعکسه. زامپانو با اشتیاق دختر رو همراهی میکنه، در طول داستان دختر وابسته میشه، اتفاقاتی می افته و در نهایت دختره رو رها میکنه. روایت جذاب بود، نور،…