• Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Anna

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Dumbo

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Sheeple

  • Sperm Whale: Roya's Selection

  • mother!

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Dangal

    ★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Lantouri

    ★★

  • Sing

    ★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Me

    ½

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Salesman

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★

  • Life and a Day

    ★★★½

  • Grimsby

    ★★

  • Bodyguard

  • Sound and Fury

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • The Martian

    ★★½

  • Room

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Ted 2

    ★★

  • Sperm Whale

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½