• Madagascar

    ★★★★

  • Catwoman

  • A Cinderella Story

    ★★

  • The Notebook

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • Ella Enchanted

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Ice Age

    ★★★★

  • A Walk to Remember

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • The Mummy

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Cruel Intentions

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★

  • Stealing Beauty

    ★★★

  • Jumanji

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★★

  • La Belle Noiseuse

    ★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Maurice

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★½

  • Grease

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★½

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Metropolis

    ★★★★