• All Too Well: The Short Film

  • Dune

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Kissing Booth 3

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Mulan

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • 365 Days

  • Little Women

    ★★★★

  • Tall Girl

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Bird Box

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Midnight Sun

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • 68 Kill

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Allegiant

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Spy

    ★★★

  • The Longest Ride

    ★★★

  • Insurgent

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • The DUFF

  • Fifty Shades of Grey

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • The Best of Me

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • The Riot Club

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★