alice has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Ugly

The Big Ugly

2020
×
½
Edit this entry  
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ava

Ava

2020
×
★½
Edit this entry