• Don't Look Up

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Eli

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • The Panti Sisters

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Polar

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Double Twisting Double Back

  • Never Tear Us Apart

  • Typhoon Bheverlynn

  • Mamu (and a Mother Too)

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Goyo: The Boy General

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Miss Granny

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Girl Allergic to Wi-Fi

  • Unli Life

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Lookout

  • Waiting for Sunset

  • BuyBust