• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

  • Greyhound

  • Rhubarb

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Klaus

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • K-12

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Come Together

    ★★½

  • Planet Earth II

  • The Lost City of Z

    ★½

  • Sing

    ★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The BFG

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Deadpool

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Unbroken

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy