Alfredini has logged 533 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Box

Black Box

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Je suis Karl

Je suis Karl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Deadly Mission

The Last Deadly Mission

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cash Truck

Cash Truck

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Up to His Ears

Up to His Ears

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Outlaws

Outlaws

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mug

Mug

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unearthly Stranger

Unearthly Stranger

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Counselor at Crime

Counselor at Crime

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gangsters

Gangsters

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Fare

Night Fare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Found

Found

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El capitán Veneno

El capitán Veneno

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chrysalis

Chrysalis

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shooting Dogs

Shooting Dogs

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kapture: Locust

Kapture: Locust

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Kapture: Fluke

Kapture: Fluke

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Carlos Castaneda: Enigma of a Sorcerer

Carlos Castaneda: Enigma of a Sorcerer

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Demonic

Demonic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
13 Tzameti

13 Tzameti

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the House

In the House

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry