Alfred has logged 204 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
22 July

22 July

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry