• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • True Story

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Escape the Undertaker

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Fever Dream

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★