• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • Peninsula

    ★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Help Me, Please

    ★★★★★

  • Josefina

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Darling Nikki

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Vernost

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★★