Sort by

Alex has logged 497 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Untouchable

Untouchable

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Saint Judy

Saint Judy

2018
×
★★
Edit this entry  
28
A Girl in the River: The Price of Forgiveness

A Girl in the River: The Price of Forgiveness

2015
×
Edit this entry  
27
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★
Edit this entry  
24
I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Edit this entry  
22
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
All Is True

All Is True

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Kemper on Kemper: Inside the Mind of a Serial Killer

Kemper on Kemper: Inside the Mind of a Serial Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
06
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★
Edit this entry  
04
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Rabbit

Rabbit

2014
×
Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Courier

The Courier

2019
×
Edit this entry  
02
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Edit this entry  
28
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Edit this entry