Sort by

Alex has logged 657 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Killing for Love

Killing for Love

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pooka!

Pooka!

2018
×
★½
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★½
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Body

The Body

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Edit this entry  
24
So It Goes

So It Goes

2017
×
Edit this entry  
23
Colette

Colette

2018
×
★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Party

The Party

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Dark Money

Dark Money

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Edit this entry  
16
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Edit this entry  
14
Central Park

Central Park

2017
×
★½
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Edit this entry  
13
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Night School

Night School

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Action Point

Action Point

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Edit this entry  
10
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Edit this entry  
10
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Edit this entry