Sort by

Alex has logged 848 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★
Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Edit this entry  
31
Wrong Cops: Chapter 1

Wrong Cops: Chapter 1

2012
×
Edit this entry  
30
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Edit this entry  
30
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
The Truth About Emanuel

The Truth About Emanuel

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Shadow Dancer

Shadow Dancer

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Dear Mr. Watterson

Dear Mr. Watterson

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Closed Circuit

Closed Circuit

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Smash and Grab: The Story of the Pink Panthers

Smash and Grab: The Story of the Pink Panthers

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★
Edit this entry  
26
RED 2

RED 2

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Paradise

Paradise

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
The Butler

The Butler

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Eddie: The Sleepwalking Cannibal

Eddie: The Sleepwalking Cannibal

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
All the Light in the Sky

All the Light in the Sky

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hellbenders

Hellbenders

2012
×
★★
Edit this entry  
24
RPG OKC

RPG OKC

2013
×
Edit this entry  
24
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Hating Breitbart

Hating Breitbart

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Life in Text.

Life in Text.

2013
×
Edit this entry  
23
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Edit this entry  
23
The Crash Reel

The Crash Reel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
More Than Honey

More Than Honey

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Alyce Kills

Alyce Kills

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Bridegroom

Bridegroom

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Petunia

Petunia

2012
×
Edit this entry  
18
You Ain't Seen Nothin' Yet

You Ain't Seen Nothin' Yet

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Hours

Hours

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Vehicle 19

Vehicle 19

2013
×
Edit this entry  
16
A Place at the Table

A Place at the Table

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Likeness

Likeness

2013
×
Edit this entry  
16
Carré Blanc

Carré Blanc

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Twice Born

Twice Born

2012
×
★½
Edit this entry  
15
Populaire

Populaire

2012
×
★★★
Edit this entry