Sort by

Alex has logged 674 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Rites of Spring

Rites of Spring

2011
×
★½
Edit this entry  
31
The Possession

The Possession

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Heist: Who Stole the American Dream?

Heist: Who Stole the American Dream?

2012
×
★★
Edit this entry  
29
After the Wizard

After the Wizard

2012
×
Edit this entry  
29
Company

Company

2011
×
Edit this entry  
29
Keyhole

Keyhole

2011
×
★★
Edit this entry  
28
On the Road

On the Road

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Details

The Details

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Crooked Arrows

Crooked Arrows

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Good for Nothing

Good for Nothing

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Bonsai

Bonsai

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Eye of the Storm

The Eye of the Storm

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★½
Edit this entry  
26
Blue Like Jazz

Blue Like Jazz

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Painted Skin: The Resurrection

Painted Skin: The Resurrection

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Trade of Innocents

Trade of Innocents

2012
×
Edit this entry  
24
The Good Doctor

The Good Doctor

2011
×
★★
Edit this entry  
24
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Flight

Flight

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2012
×
★½
Edit this entry  
23
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Deadfall

Deadfall

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Alex Cross

Alex Cross

2012
×
★½
Edit this entry  
21
Knuckleball!

Knuckleball!

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
Edit this entry  
20
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★
Edit this entry  
19
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Gayby

Gayby

2012
×
★½
Edit this entry  
19
10 Years

10 Years

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Lay the Favorite

Lay the Favorite

2012
×
★½
Edit this entry  
18
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
16
The Details

The Details

2011
×
★★
Edit this entry  
16
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Surviving Life (Theory and Practice)

Surviving Life (Theory and Practice)

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Erotic Man

The Erotic Man

2010
×
★½
Edit this entry  
14
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
I Wish I Knew

I Wish I Knew

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Brownian Movement

Brownian Movement

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
Trigger

Trigger

2010
×
★★
Edit this entry