• Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Unchanging Sea

    ★★★★½

  • Pharos

  • Loss

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Stranger

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Tennessee Devil Redux

    ★★★★½

  • Rorschach Rainbow

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Kristy & Anton

    ★★★★

  • Highway of Ghosts

    ★★★★½

  • The Frame in the Dark

    ★★★★

  • RED Heliums and Heartbreak

    ★★★★★

  • Flux

  • Memories Lost and Found III

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • History

    ★★★★

  • While the Water Runs White

    ★★★★½

  • Variations on a Landscape

    ★★★★

  • Memories Lost and Found II

    ★★★★½

  • Concealed Colors of the Copse

    ★★★★

  • Hypnagogia

    ★★★★

  • The Knot

    ★★★½

  • Sentimental Reminiscence

    ★★★★½

  • Rising

    ★★★★

  • The Art Of The Capital

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Mountain

    ★★★★½

  • to turn over in one's mind

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Vrika

    ★★★★

  • Moonlight of the Shadow

    ★★★★½

  • Life is a funny thing

    ★★★★

  • The Rains

    ★★★★½

  • While the Water Runs Red

    ★★★★

  • The Architecture of the Trees

    ★★★★½

  • As the Cube Hovers

    ★★★★½

  • Study of a Slow Sky

    ★★★★

  • Memories Lost and Found

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Forever Young

    ★★★★

  • Repercussion

    ★★★★

  • Mrs. Hyde

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Passing of a Psychopath

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Backtrack

    ★★★★

  • Dancing with Shadows

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • memory, loss

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½