alexandra has logged 60 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House

The House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry