• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • DC Showcase: Blue Beetle

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • DC Showcase: The Losers

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • DC Showcase: Kamandi: The Last Boy on Earth!

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Three Worlds, One Stage

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Dashing in December

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Come Play

    ★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Fine China

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★