• Sea Fever

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Witches in the Woods

    ★★½

  • Adolescents

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ½

  • Brightburn

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Carcassonne, une forteresse médiévale

  • Us

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★½

  • The Drone

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★★

  • Polaroid

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • His Master's Voice

    ★★★★

  • Door Lock

    ★★★

  • Product Wars

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • Homo Novus

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★★

  • Apostle

    ½

  • In Fabric

  • Tangerine Dream - Live at Øya Festival 2018

    ★★★

  • Greta

  • Shadow

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Parov Stelar - Live at Sziget

    ★★½

  • Possum

    ★★

  • King Lear

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Bad Samaritan

    ★★

  • Exit Strategy

    ★★★

  • Nick Cave & The Bad Seeds: Distant Sky - Live in Copenhagen

    ★★★

  • Upgrade

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★½

  • Human, Space, Time and Human

    ★★★★

  • Selfie from Hell

    ½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • Searching

  • The Commuter

    ★★★

  • What Keeps You Alive

    ★★★½

  • Moon Drops

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Terrified

    ★★

  • The Babysitter

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Flatliners

    ★★★

  • The Ritual

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★