AlexAlexAlex has logged 29 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tag

Tag

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Finders Keepers

Finders Keepers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orpheus

Orpheus

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Calvary

Calvary

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Kiss

Kiss

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Loft

The Loft

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry