• The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★½

  • The Survivor

    ★★½

  • Yuni

    ★★★★½

  • Drunken Birds

    ★★

  • The Wheel

  • Lo invisible

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • Montana Story

    ★★★★

  • Anatolian Leopard

    ★★★★

  • Maria Chapdelaine

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • To Kill the Beast

    ★★

  • As in Heaven

    ★★★★

  • Cadejo Blanco

    ★★★½

  • The Devil's Drivers

    ★★★★

  • Farha

    ★★★½

  • The Game

    ★★½

  • Dug Dug

    ★★★½

  • The Score

    ★★★½

  • The Other Tom

  • Saloum

    ★★★½

  • The Falls

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★★

  • Out of Sync

    ★★★★

  • True Things

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★

  • Three Minutes - A Lengthening

    ★★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • I Named You in Silence

    ★★★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★★

  • Beckett

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • The Story of My Wife

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Întregalde

    ★★½

  • Babi Yar. Context

    ★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★½

  • Murina

    ★★★★

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★½

  • Tom Medina

    ★★½

  • La Civil

    ★★★★½

  • A Radiant Girl

    ★★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bloody Oranges

    ★★★

  • Medusa

    ★★★½

  • Mi iubita mon amour

    ★★

  • The Heroics

    ★★★★

  • The Gravedigger’s Wife

    ★★★

  • Clara Sola

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★½

  • Witch Hunt

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Wolfgang

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Settlers

    ★★½