• The Chair

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Medusa

    ★★★

  • Bloody Oranges

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Kaiserschmarrndrama

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Der Boandlkramer und die ewige Liebe

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Houseboat

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • Knocking

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Third Day

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Spirit of Itchi

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Slaxx

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Reckoning

    ★★

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★½

  • Beauty Water

    ★★★½

  • Av: The Hunt

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★½

  • Monster SeaFood Wars

    ★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Frank & Zed

    ★★★½

  • Narcissus and Goldmund

    ★★★½

  • Alone

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Delete History

    ★★★½

  • Nightlife

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★★

  • Dinner in America

    ★★★★½

  • Amulet

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Rise of the Machine Girls

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Returned

    ★★½

  • The Perfect Secret

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Deathcember

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Scare Package

    ★★★★½

  • The Old Man Movie

    ★★★

  • Detention

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★