• Shazam! Fury of the Gods

  • Luca

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • WandaVision

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

  • The Devil All the Time

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Radioactive

    ★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Chernobyl

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Kindness of Strangers

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Drug King

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Winchester

    ★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★★

  • Devilman Crybaby

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

  • Memoir of a Murderer

    ★★★★

  • It

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Veronica

  • Retablo

  • A Taxi Driver

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Loving Vincent

  • Okja

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Deadpool: No Good Deed

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Split

  • A Silent Voice

  • Suicide Squad

  • The Purge: Election Year

  • Raw

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Locos de Amor

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia