AlCorona has logged 56 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
It All Starts Today

It All Starts Today

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★½
Edit this entry  
24
Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Horse Soldiers

The Horse Soldiers

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
17
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pépé le Moko

Pépé le Moko

1937
×
★★★½
Edit this entry  
13
Touchez Pas au Grisbi

Touchez Pas au Grisbi

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
The Day After

The Day After

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
The Mystery of Picasso

The Mystery of Picasso

1956
×
★★★★
Edit this entry  
11
Manon

Manon

1949
×
★★★
Edit this entry  
11
Fort Apache

Fort Apache

1948
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★
Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Murderer Lives at Number 21

The Murderer Lives at Number 21

1942
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
You're the One

You're the One

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coven

Coven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Choke

Choke

2008
×
★★
Edit this entry  
04
The Million Dollar Duck

The Million Dollar Duck

1971
×
★★
Edit this entry