AlbertL has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cashback

Cashback

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Full Bloom

In Full Bloom

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry