Alasdair has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Umbra

Umbra

2010
×
Edit this entry  
12
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leicester City Football Club: 2015-16 Official Season Review

Leicester City Football Club: 2015-16 Official Season Review

2016
×
Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry